Ved alle henvendelser

call RING +45 70 25 22 11

24h  Vagttelefon uden for normal åbningstid:

 RING +45 70 25 22 11

Contact persons Construction

Henrik-Stordal-final

Henrik Stordal

Adm. direktør

Ledelse

Construction, Power, Zeppelin Danmark

+45 3052 6406

henrik.stordal@zeppelin.com

Michael-Bahn

Michael Bahn Jørgensen

Salgsdirektør

Ledelse, Maskinsalg

+45 2092 7878

michael.bahn.jorgensen@zeppelin.com

Rasmus-Raun

Rasmus Raun

Servicedirektør

Ledelse, Service

+45 2075 9906

rasmus.raun@zeppelin.com

Grethe Houtved

Grethe Houtved

HR manager

HR

Construction, Power, Zeppelin Danmark

+45 4221 0000

grethe.houtved@zeppelin.com

annie-jensen

Annie Jensen

HR Business Partner

HR

Construction, Power, Zeppelin Danmark

+45 2075 9925

annie.jensen@zeppelin.com

Allan-Schnedier

Allan Schneider

Salgschef

Maskinsalg

+45 2365 2455

allan.schneider@zeppelin.com

Lars-Andreasen

Lars Andreasen

Salgschef

Maskinsalg - brugte maskiner

+45 2665 6143

lars.andreasen@zeppelin.com

Anders-Thomsen

Anders Thomsen

Produktchef

Product management

+45 5455 6980

anders.thomsen@zeppelin.com

Søren-Haurum

Søren Haurum

Servicechef - værksted

Service

+45 2118 3171

soeren.haurum@zeppelin.com

Thomas-Hansen-web

Thomas Hansen

Servicechef - udekørende montører

Service

+45 4258 5898

thomas.hansen@zeppelin.com

Bente-Brokholm

Bente Brokholm

PSSR Manager

Reservedele

+45 2075 9904

bente.brokholm@zeppelin.com

Michael-Larsen

Michael Larsen

Formand værksted - Skejby

Service

+45 7025 2211

michael.larsen@zeppelin.com

Niels-Breitenbach

Niels Breitenbach

Formand Værksted/Klargøring - Brøndby

Service

+45 7251 0621

niels.breitenbach@zeppelin.com

lars-johansen

Lars Ejstrup Johansen

Marketing, Marketing og kommunikation

++45 5124 5812

lars.johansen@zeppelin.com

Audun-Lund-Nesheim

Audun Nesheim

Koordinator

Maskinsalg - brugte maskiner

+45 2075 9929

audun.nesheim@zeppelin.com

Kristian-Mains

Kristian Mains

Salgssupport

Maskinsalg - brugte maskiner

+45 4052 1190

kristian.mains@zeppelin.com

John-Tops

John Tops

Distriktschef Nordsjælland

Maskinsalg

+45 4062 5712

john.tops@zeppelin.com

Jakob-Kristensen

Jakob Kristensen

Produktspecialist

Product management

+45 2015 3168

jakob.kristensen@zeppelin.com

Kristoffer-Brøsted

Kristoffer Brøsted

Produktspecialist

Product management

+45 5455 2113

kristoffer.broested@zeppelin.com

Poul-Halling

Poul Halling

Produktspecialist

Product management

+45 2199 6898

poul.halling@zeppelin.com

dan-grosser

Dan Grosser

Demonstratør og instruktør

Product management

+45 2499 3580

dan.grosser@zeppelin.com

Stig-Nielsen

Stig Nielsen

Demonstratør og instruktør

Product management

+45 2075 9936

stig.nielsen@zeppelin.com

kenneth-christensen

Kenneth Christensen

Salgskonsulent små maskiner - Sjælland

Maskinsalg

+45 5458 9447

kenneth.christensen@zeppelin.com

Jakob-Vester

Jakob Vester

Salgskonsulent små maskiner - Nordjylland

Maskinsalg

+45 5458 6207

jakob.vester@zeppelin.com

Niels-Hansen

Niels Hansen

Distriktschef Sydjylland og Fyn

Maskinsalg

+45 2095 3833

niels.hansen@zeppelin.com

Niels-Kromann-webfinal

Niels Kromann

Distriktschef Sønderjylland

Maskinsalg

+45 2173 3974

niels.kromann@zeppelin.com

Jacob-Thomsen

Jacob Thomsen

Distriktschef Midtjylland

Maskinsalg

+45 2199 6897

jacob.thomsen@zeppelin.com

Brian-Østergaard

Brian Østergaard

Distriktschef Midtjylland

Maskinsalg

+45 2081 5255

brian.oestergaard@zeppelin.com

Peter-Stokholm

Peter Stokholm

Distriktschef Midt- og Sydsjælland

Maskinsalg

+45 4057 9720

peter.stokholm@zeppelin.com

Jørgen-Nielsen

Jørgen Nielsen

Distriktschef Nordjylland, Grønland og Færøerne

Maskinsalg

+45 2082 2672

joergen.nielsen@zeppelin.com

Lars-Poulsen

Lars R. Poulsen

Senior marketing & kommnikationsspecialist

Marketing og kommunikation

+45 2115 8290

lars.r.poulsen@zeppelin.com

Thomas-Schaup

Thomas Schaup

Reservedelsekspedient

Reservedele

+45 2159 9943

thomas.schaup@zeppelin.com

kenni-alberts

Kenni Alberts

Reservedelsekspedient

Reservedele

+45 2075 9939

kenni.alberts@zeppelin.com

Dennis-Sørensen

Dennis Sørensen

Reservedelsekspedient

Reservedele

+45 2075 9924

dennis.soerensen@zeppelin.com

Kim-Schnuchel

Kim Schnuchel

Reservedelsekspedient

Reservedele

+45 7251 0243

kim.schnuchel@zeppelin.com

Kasper-Jensen

Kasper Jensen

Servicekonsulent - Sjælland

Reservedele

+45 2510 9961

kasper.jensen@zeppelin.com

Peter-Mikkelsen

Peter Mikkelsen

Servicekonsulent - Jylland

Reservedele

+45 9392 8226

peter.mikkelsen@zeppelin.com

Mikael-Schmidt

Mikael Schmidt

Servicekonsulent - Jylland/Fyn

Reservedele

+45 2491 1571

mikael.schmidt@zeppelin.com

Asger-Andersen

Asger Andersen

Formand klargøring - Skejby

Service

+45 2128 6101

asger.andersen@zeppelin.com

Anne-Mari–Wilhelmsen

Anne Mari Wilhelmsen

Formand - Sjælland

Service

+45 4033 6646

anne.mari.wilhelmsen@zeppelin.com

Annette-Pedersen

Annette Petersen

Formand - Jylland

Service

+45 2510 9957

annette.petersen@zeppelin.com

Pernille-Richs

Pernille Richs

Servicekoordinator

Service

+45 2075 9901

pernille.richs@zeppelin.com

Christian-Wiberg

Christian Wiberg

Servicekoordinator

Service

+45 2130 1635

christian.wiberg@zeppelin.com

Filippa stjerne

Filippa Stjerne

Servicekoordinator

Service

+45 5126 6048

filippa.stjerne@zeppelin.com